Skip to main content

Adwokat Robert Ofiara jednym z prelegentów I Ogólnopolskiej Konferencji „Razem wobec rozstania” – wydarzenia organizowanego przez KOPD!

Miło nam poinformować, że Adwokat Robert Ofiara jako współautor poradnika dla rodziców i profesjonalistów „Standardy pomocy dziecku w sytuacji rozstania rodziców” obecnie współpracuje z Komitetem Ochrony Praw Dziecka przy projekcie zatytułowanym Standardy Pomocy Dziecku w Sytuacji Rozstania Rodziców.

Celem projektu jest poprawa sytuacji rodzin i dzieci w kryzysie związanym z rozwodem i rozstaniem rodziców, a jego idea opiera się na nieformalnym partnerstwie Koalicjantów – twórców Standardów

Już dziś zapraszamy serdecznie na wydarzenie projektowe, którym jest I Ogólnopolska Konferencja RAZEM WOBEC ROZSTANIA! 

Konferencja odbędzie się w dniach 15 i 16 czerwca, w formule online. Poświęcona jest szeroko rozumianej sytuacji okołorozwodowej i kryzysowi rozstania.

Do udziału w niej zapraszamy rodziców, przedstawicieli różnych zawodów, instytucji i środowisk pracujących z rodzinami i dziećmi w kryzysie rozstania. Dialog rodziców, ekspertów i profesjonalistów pozwoli spojrzeć na problem z wielu różnych perspektyw i wypracować najlepsze rozwiązania jak zapewnić dzieciom poczucie bezpieczeństwa w trakcie rozstania.

Adwokat Robert Ofiara będzie jednym z prelegentów w panelu dyskusyjnym: „Standardy pomocy dziecku w sytuacji rozstania rodziców” – założenia merytoryczne i realizacja w praktyce służb pomocowych.

Konferencję otworzą Adam Bodnar Rzecznik Praw Obywatelskich VII kadencji, Marek Michalak Rzecznik Praw Dziecka w latach 2008-2018, Mirosława Kątna Przewodnicząca KOPD, a wykład inaugurujący poprowadzą specjaliści z Family Separation Clinic w Londynie – Karen i Nick Woodall, zajmujący się zagadnieniem alienacji rodzicielskiej

Podczas dwóch dni spotkań będzie można dowiedzieć się m.in.:

  • Jak mówić dzieciom o rozwodzie?
  • jak zapewnić im bezpieczeństwo i wsparcie?
  • Jakie korzyści przynosi mediacja?
  • Dlaczego specjaliści powinni angażować się w dialog?
  • Jak wychowywać dzieci po rozwodzie?
  • Na czym polega opieka naprzemienna?
  • Jak ograniczyć zjawisko alienacji rodzicielskiej?
  • Co może zrobić szkoła wobec rozstania rodziców?
  • Co się dzieje się na salach sądowych i jak zwiększyć komfort dziecka podczas rozprawy?

Udział w konferencji jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja.

Szczegółowe informacje, sylwetki ekspertów, program konferencji i rejestracja znajdują się na stronie: https://konferencja.akademiarozstania.pl/

Konferencja Razem wobec rozstania to pierwszy krok w realizacji projektu, już dziś możemy poinformować, że do 2022 roku zaplanowany jest szereg działań projektowych: zostanie stworzona interaktywna platforma edukacyjna dla rodziców w rozstaniu, przeprowadzona kampania społeczna, innowacyjne badania naukowe, szkolenia dla biegłych sądowych, nauczycieli, pedagogów, jak również poradnik dla sędziów rodzinnych, system certyfikacji Kancelarii Przyjaznych Dziecku oraz opracowane zostaną procedury prawne wdrażające Standardy.

O szczegółach kolejnych działań będziemy informować na bieżąco!

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu

Robert Ofiara Kancelaria Adwokacka
Al. Jerozolimskie 47 lok. 2
00-697 Warszawa

Leave a Reply