Konwencja haska

Konwencja haska – czego dotyczy?

 

Postępowania oparte na Konwencji Haskiej z dnia 25 października 1980 r. dotyczą tzw. porwań rodzicielskich – czyli uprowadzenia dzieci za granice kraju.

 

Z uwagi na zawiłość spraw, a także często duże emocje towarzyszące przy porwaniach dzieci nasza kancelaria adwokacka zapewnia w pełni profesjonalną oraz rzetelną pomoc. W sprawach uprowadzeń dzieci niezwykle istotny jest czas, dlatego jeżeli znaleźli się Państwo w podobnej sytuacji bardzo ważne jest, aby zacząć działać szybko.

Konwencja Haska może zostać zastosowana w sytuacji, gdy porwanie ma charakter międzynarodowy i pozwala ona na powrót dziecka do ojczystego kraju.

Dla zainicjowania procedury niezbędny jest wniosek składany przed organy państwa, w którym dziecko aktualnie przebywa bądź przed organy państwa, w którym stale ono przebywa.

Pomożemy Państwu w przygotowaniu wniosku, a także w dalszej procedurze prowadzonej na podstawie Konwencji Haskiej. Jako kancelaria adwokacka z dużym doświadczeniem zapewniamy kompetentne oraz indywidualne podejście do sprawy.

Adwokat Robert Ofiara ma doświadczenie we współpracy z rodzicami będącymi w trudnej sytuacji rodzinnej, w sytuacji okołorozwodowej. Współpracuje z Komitetem Ochrony Praw Dziecka, gdzie zdobywał doświadczenie zawodowe. Także dziś konsultuje sprawy z psychologami i mediatorami z tej organizacji, co umożliwia kompleksowe doradztwo klientom w prowadzonych sprawach i  zadbanie dobro dziecka.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu

Robert Ofiara Kancelaria Adwokacka
Al. Jerozolimskie 47 lok. 2
00-697 Warszawa