Skip to main content

Trwają zgłoszenia do konkursu dla Mecenasów – “Kancelaria Przyjazna Dziecku”, a nasz adwokat Robert Ofiara jest w jego Kapitule.

 

Miło jest nam poinformować o kolejnym etapie prac w ramach projektu  „Standardy pomocy dziecku w sytuacji rozstania rodziców”.  Jest nim konkurs, w którym nasza kancelaria również ma swój udział. Mowa o systemie certyfikacji “Kancelaria Przyjazna Dziecku”. Adwokat Robert Ofiara został zaproszony przez organizatorów tego wydarzenia z Komitetu Ochrony Praw Dziecka do grona ekspertów, które wyłoni zwycięzców konkursu. Cieszymy się bardzo z takiego wyróżnienia. Adwokat Robert Ofiara będzie obradował a następnie przyznawał certyfikaty wraz z przedstawicielami m. in. z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich czy Stowarzyszenia Sędziów Rodzinnych.

Mamy nadzieję, że udział mecenasa w Kapitule przyczyni się do podwyższenia jakości obsługi innych kancelarii poprzez zapewnienie kompleksowej pomocy dla rodzin w rozstaniu, a w szczególności przez zwrócenie uwagi na potrzeby dzieci.

Celem konkursu Kancelaria Przyjazna Dziecku jest włączenie i zachęcenie zarówno adwokatów jak i radców prawnych do zapoznania się ze Standardami i wdrażanie w swej praktyce zawodowej zawartych w nich zaleceń. Ponadto, co nie jest jeszcze powszechnie stosowane, “Kancelaria Przyjazna Dziecku” to miejsce, w którym mecenasi współpracują w ramach prowadzonych spraw rodzinnych również z mediatorami i psychologami, zapewniając w ten sposób rozstającym się rodzinom kompleksową opiekę w tak trudnej i niestety stresującej sytuacji, jaką jest rozwód. Wie o tym zarówno zespół naszych prawników, ale przede wszystkim Klienci. Adwokat Robert Ofiara podkreśla często w swych wypowiedziach jak bardzo obciążające psychicznie, również dla samego pełnomocnika, jest prowadzenie spraw rozwodowych, a szczególnie tych, w których konflikt jest bardzo zaostrzony, bo nie da się przejść obojętnie wobec trudnych sytuacji dotykających całych rodzin. Temat wsparcia rodziny w rozstaniu a w szczególności małoletnich jest dla naszego zespołu ważny i liczymy na to, że konkurs, jego idea oraz propagowanie Standardów przyczynią się do realnego polepszenia sytuacji rozstających się rodziców i ich dzieci.

Konkurs “Kancelaria Przyjazna Dziecku” ma na celu wspólne wypracowanie  takiej kultury obsługi prawnej w sprawach okołorozstaniowych, która zminimalizuje negatywne emocje u rodziców i dzieci. Nagrodą jest uzyskanie Certyfikatu „Kancelarii Przyjaznej Dziecku”, a ich wręczanie odbędzie się 1 czerwca 2022 roku podczas ceremonii.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

Szczegóły tego wydarzenia, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na platformie Akademia Dobrego Rozstania Konkurs Kancelaria Przyjazna Dziecku – szczegółowe informacje

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu

Robert Ofiara Kancelaria Adwokacka
Al. Jerozolimskie 47 lok. 2
00-697 Warszawa

Leave a Reply