Mecenas Robert Ofiara został poproszony kolejny już raz przez dziennikarzy telewizyjnych o wypowiedź ekspercką w zakresie błędów medycznych. Tym razem, nasz Adwokat udzielał szczegółowych informacji z zakresu trudności, z jakimi można się spotkać przy postępowaniu dotyczącym zdarzenia medycznego. Warto obejrzeć materiał, żeby poznać szczegóły postępowania w sprawie o odszkodowanie za błąd lekarski. Są to jedne z trudniejszych spraw, które wymagają zarówno wiedzy prawnej, jak i znajomości skomplikowanych zagadnień medycznych.

W Polsce rośnie liczba spraw odszkodowawczych za błędy lekarskie. Jednak trzeba mieć na uwadze fakt, że zgodnie ze statystykami niewielki odsetek z nich kończy się pozytywnymi wyrokami dla poszkodowanych. Adwokat Robert Ofiara w wypowiedzi dla Widzów TVP Info wskazywał, że decydującą kwestią o wygranej w sądzie jest opinia, jaką uzyskuje się od biegłych w zakresie ustalania, czy błąd medyczny faktycznie był oraz jakie jest powiązanie między błędem medycznym, a skutkiem.

Przewodniczący wojewódzkiej komisji ds. orzekania o zdarzeniach medycznych na Mazowszu, Jacek Chojnacki zaznaczył, że w 2014 roku statystki wskazały, że 30 % ze zgłaszanych spraw zakwalifikowano do zdarzeń medycznych.

W tym wydaniu Serwisu Info poruszano wątki trzech medialnych spraw o odszkodowanie za błąd lekarski: proces po nieudanej operacji Szwedki, która skutkowała doprowadzeniem poszkodowanej do stanu wegetatywnego, sprawę błędu okołoporodowego bliźniaczek, przez który jedna z córeczek sztangisty Bartłomieja Bonka zmarła i rażących zaniedbań lekarzy przy leczeniu Grażyny Garboś-Jędral.

Sprawy z zakresu błędów medycznych coraz częściej są nagłaśniane. W naszej kancelarii otrzymujemy kilka telefonów dziennie ze zgłoszeniami spraw potencjalnych błędów medycznych.

Zapraszamy do obejrzenia reportażu, wątek błędów medycznych zaczyna się od 42 minuty:

http://www.tvp.info/18268574/21012015-1530