Komitet Ochrony Praw Dziecka – nasz Partner działa już 35 lat!

Komitet Ochrony Praw Dziecka, z którym współpracuje nasza kancelaria adwokacka, w tym roku obchodzi swoje 35-lecie. Adwokat Robert Ofiara w latach 2004-2008 prowadził dział prawny w tej instytucji, dlatego jest ona nam bardzo bliska. Prawa dziecka wymagają szczególnego uwzględnienia w postępowaniach z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, dlatego też Zespół rodzinny w naszej kancelarii adwokackiej bardzo ceni współpracę ze specjalistami z KOPD. Instytucja ta, wspiera dzieci i ich rodziny w zakresie obszarów: psychologii, mediacji oraz prawa.

prawa dziecka
Każdego miesiąca, specjaliści z KOPD pomagają coraz większej liczbie dzieci, udzielając kompleksowego wsparcia. Zespół KOPD prowadzi szkolenia, wykłady, kampanie społeczne, organizuje projekty popularyzujące prawa dziecka. W ramach obchodów jubileuszu, 28 listopada odbędą się wydarzenia dedykowane prawom dziecka, w których Zespół z naszej kancelarii adwokackiej również będzie brał czynny udział. Przed południem, o prawach dziecka w teorii i praktyce będziemy debatować w budynku Akademii Pedagogiki Specjalnej. Natomiast dalsza część jubileuszu odbędzie się w Teatrze 6. Piętro. Świętowanie połączone jest również z obchodami 15-lecia Instytucji Rzecznika Praw Dziecka, który to jest partnerem nadchodzących wydarzeń.

prawa dziecka kancelaria adwokackaRobert Ofiara Kancelaria Adwokacka jest partnerem merytorycznym Poradnika wydanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka. Nasi specjaliści: adwokat Robert Ofiara oraz mecenas Dominika Jura przygotowali do publikacji teksty dotyczące części prawnej, oczywiście z uwzględnieniem praw dziecka, natomiast eksperci z KOPD opracowali treści dotyczące praktyki ze współpracy z rodzinami z zakresu psychologii oraz mediacji. O szczegółach tego projektu będziemy informować w najbliższym czasie.

Zespołowi z Komitetu Ochrony Praw Dziecka składamy gratulacje z okazji jubileuszu i życzymy sukcesów w prowadzeniu działalności!