Adwokat Robert Ofiara udzielił Wojciechowi Staszewskiemu wywiadu dla „Gazety Wyborczej”, którego tematyka dotyczyła problemów związanych z alimentacją.

Mecenas wskazywał na możliwości, jakie mają osoby, którym alimenty przysługują, a nie mogą ich wyegzekwować w należnej wysokości.

Długi alimentacyjne Adwokat Robert Ofiara podzielił na dwie kategorie:

kiedy zagraża to podstawowym potrzebom dzieci (wyżywienie, ubranie, ochrona zdrowia) – wtedy to przestępstwo zagrożone karą dwóch lat więzienia, grzywną lub ograniczeniem wolności;

kiedy nie zagraża – to wykroczenie, za które grozi odpowiedzialność cywilna. Klienci, których stać na kancelarię, należą do tej grupy, bo nawet bez alimentów dzieci nie głodują.

„Gazeta Wyborcza” jest największą opiniotwórczą gazetą w Polsce, jest najchętniej kupowaną i czytaną poważną gazetą codzienną. Codziennie w redakcji pracuje zespół składający się z 900 osób, w tym 570 dziennikarzy i redaktorów w całym kraju, 5 korespondentów za granicą. „Gazeta” cieszy się uznaniem w kraju i za granicą a jej dziennikarze i fotoreporterzy otrzymują prestiżowe nagrody na polskich i światowych konkursach.

Zachęcamy do lektury artykułu z przykładem sprawy alimentacyjnej:

http://wyborcza.pl/1,76842,8858065,Dlug.html