Mecenas Robert Ofiara, jako specjalista z zakresu prawa rodzinnego został poproszony o kometarz 26 lutego br. głośnej sprawy dotyczącej mężyczyzny, który założył prywatną świetlicę dla dzieci, mimo iż został skazny prawomocnym wyrokiem sądu za molestowanie nieletnich.

Adwokat zaznaczł, że w sprawach związanych z  pedofilią sąd ma możliwość ograniczenia działań oskarżonego również od strony karnej. Jako przykład mecenas Robert Ofiara podał zakaz przebywania w miejscach sprawowania pieczy nad dziećmi. Tej opcji sąd jednak nie zastosował w przypadku sprawy Marcina W., co dało mu możliwość zgodnie z prawem założenia działalności gospodarczej i otwarcie świetlicy dla dzieci.
Jarosław Adamczuk, ze stowarzyszenia „Serduszko dla Dzieci”,  który również został zaproszony do programu apelował do rodziców, by sprawdzali informacje o opiekunach placówek, do których uczęszczają ich dzieci. Zaznaczył, że należy rozmawiać z dziećmi, jak postępować w trudnych sytuacjach, które mogą ich spotkać ze strony nieuczciwych opiekunów w placówch wychowawczych.
Prowadzący program: Michał Olszański i Iwona Radziszewska uznali sprawę pedofila prowadzącego świetlicę za bardzo kontrowersyjną i obiecali Widzom Dwójki powrócić do tematu ponowanie w najbliższej przyszłości.
Materiał dostępny pod linkiem:

http://pytanienasniadanie.tvp.pl/14160639/wideo/pedofil-otworzyl-swietlice-dla-dzieci