Mecenas Robert Ofiara już po raz kolejny był gościem redaktora Pawła Blajera w TVN 24. Podczas spotkania mecenas wyjaśniał widzom, w jaki sposób właściciele działek mogą walczyć o odszkodowania za przesył. Dzięki programowi odbiorcy dowiedzieli się, jak ustanowić służebność przesyłu gazu, ropy czy prądu na nieruchomości za wynagrodzeniem. Należy dodać, że program „Biznes dla ludzi” operuje prostą formułą przekazu, dzięki czemu nawet zawiłe zagadnienia prawne stają się zrozumiałe

W ostatni piątek, 17 stycznia adwokat Robert Ofiara był gościem w stacji TVN 24 Biznes i Świat. Przedstawił on widzom etapy postępowania w sprawach o ustanowienie służebności przesyłu.

Adwokat Robert Ofiara wskazał również odbiorcom, jakie informacje powinny być zawarte we wniosku o ustanowienie służebności przesyłu, który należy złożyć w Sądzie właściwym ze względu na położenie nieruchomości, której wniosek dotyczy.
„Należy przyglądać się dokumentom, jakie dostarczają do sądu przedsiębiorstwa przesyłowe, ponieważ często występują tam braki np. przy wykazaniu w dokumentacji przekazywania linii między przedsiębiorstwami na przestrzeni lat- radził adwokat Robert Ofiara w programie „ Biznes dla ludzi”.

Materiał dostępny pod linkiem:

http://tvn24bis.pl/magazyny,191/biznes-dla-ludzi-17-01,388977.html